Ar-ge Merkezi


KLİMASAN AR-GE MERKEZİ

Metalfrio / Klimasan Ar-Ge, ürünlerini en üst seviye emniyet, performans ve enerji ile tasarlamayı ve sunmayı taahhüt etmektedir. Metalfrio / Klimasan Ar-Ge, ürün hedeflemesinde en yeni teknolojileri kullanarak gelişmekte ve müşterilerimize yenilikçi olarak tasarlanmış çözümler sunarak pazara etkin bir şekilde yayılmaktadır.

Son yıllarda, gelişmekte olan pazarlara ulaşmak için portföyüne Tropikal İklim Soğutucuları, Süpermarket Ada Tipi Dondurucular ve Soğutucular, Yüksek Verimli Derin Dondurucular gibi birkaç yeni ürün kategorisi eklenerek dünya genelinde yeni pazarlar ve endüstri bölümlerine girme gücü sağlanmıştır. Teknolojilere ve entelektüel sermayeye yatırım yapmak, Metalfrio / Klimasan’ın ürün portföyünü geniş ölçüde geliştirmesine ve global olarak güçlü bir marka varlığı yaratmasına yardımcı olmuştur.

Yenilikçi Özel Tasarımlar, Dijital Kapı, Ekranlar, LED sistemleri, Kaplamalar gibi yenilikçi ve müşteriye özel tasarımlar sağlayarak göz alıcı ürünlerini sunarken özel odağına estetik konulmuştur. Enerji Verimliliği, tüm elektrikli ve soğutucu parçaların etkin seçimi ile optimize edilmiş ve hassas ayarlanmış sistemlerin kullanımıyla elde edilmiş tüm gelişmeler için en temek ve kritik parametresidir.

Türkiye’deki Klimasan Araştırma Merkezi, Türkiye Bilim, Endüstri ve Teknoloji Bakanlığı (MoSIT) tarafından tanınmaktadır. MoSIT, Teknoloji ve Yenilik Destek Bölümü ve Araştırma Destek Programı Bölümü aracılığıyla sektörü desteklemektedir ve Klimasan, tüm gereksinimleri başarıyla yerine getirmektedir.

Metalfrio Ar-Ge misyonu, araştırma ve geliştirme ekibinin sahip olduğu sürekli sorgulayan ve araştırmacı ruhun meyveleri olan rekabetçi, verimli, çevreye duyarlı ve kaliteli yenilikçi ürünleri müşterilerine sunmaktır.

Araştırma ve Geliştirme Ekibi

Ar-Ge Departmanı, Klimasan ürünlerinin doğduğu Klimasan teknoloji ve tasarımının merkezi, ilk çizimlerin yapıldığı, prototiplerin çıkartıldığı, çeşitli testler ve iyileştirmelerin yapıldığı yerdir.